Tizenegy éremmel tértünk haza Szabadkáról

Idén is megrendezték a Refik Memisevics Brale-emlékversenyt Szabadkán, amelyen két arany-, öt ezüst- és négy bronzérmet nyertek kötöttfogású és női birkózó fiataljaink.

A vajdasági megméretésen tizenegy ország több mint száz U17-es sportolója lépett szőnyegre. A Struhács György, Korpási Bálint, Kocsis Gábor vezette magyar küldöttségünk összesen tizenegy érmet, közte két aranyat szerzett a nagymúltú viadalon, s ezzel a csapatpontversenyben az előkelő második helyen zárt.

A két magyar aranyérem női birkózásban született, amelyben két U15-ös Európa-bajnoki bronzérmesünk állhatott fel a dobogó felső fokára: a 49 kilogrammosok között a pestszentimrei Németh Szonja, míg a 65 kilogrammosok mezőnyében az esztergomi Bereczki Réka bizonyult súlycsoportjában a legjobbnak.

A kötöttfogású csapat is közel állt az aranyéremhez, végül azonban Zatkó Gergő, Krim Áron, Kazinczy Bálint, Varga Zalán és Bátyai Dorián is a második helyen zárt.