Nyolc ob-győztest ünnepelhettünk vasárnap

Huszonhat érmet, 8 arany-, 5 ezüst- és 13 bronzérmet nyertünk az Egerben rendezett U17-es kötöttfogású országos bajnokságon.

Az U17-es kötöttfogású ob volt 2024 első hazai bajnoksága, amelyen több mint száz kadétkorú birkózó szállt harcba az érmekért.

Nem akármilyen eredmény, hogy a tizenegy súlycsoportból nyolcban növendékünk diadalmaskodott. Külön büszkék vagyunk arra, hogy a legizgalmasabb kategóriában, a 71 kilogrammosok között a dobogó mindhárom fokára sportolónk állhatott fel. Kovács Barnabás diadalmaskodott, ezüstérem Budai Ferenc nyakába került, míg a harmadik helyen Kolompár Imre és Antaly Sándor zárt.

Kovács mellett országos bajnoki címet ünnepelt Kovács Keve, Kazinczy Bálint, Zsitovoz Petro, Olasz Bende, Torda Regő, Czakó Zoltán és Juhász György is.