Huszonhét pontos meccs, öt arany

Összesen 14 érmet, abból 5 aranyat nyertek a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia (KIMBA) versenyzői a Püspökladányban hétvégén rendezett serdülő szabadfogású országos bajnokságon.

Nyolc, a teljes akadémiai programunkban (TAP) szereplő sportoló állhatott dobogóra, hat fiú pedig alapprogramosként szerzett érmet. Az alapprogramosok több első helyezést „gyűjtöttek”, hárman álltak a dobogó legfelső fokára, míg a TAP-osok közül ketten.

Két olyan súlycsoport volt, amelyikben növendékeink egymás ellen vívták a döntőt, az 52 kilogrammosok között Mizsei Bátor pontban elképesztően gazdag meccsen 16–9-re legyőzte Beták Bartalt, míg a nehézsúlyúak mezőnyében László Koppány 2–1-re bizonyult jobbnak Cseh Balázsnál.