Fogásnemenként 6-6 U17-es ob-győztest köszönthetünk

A rendkívül sikeres szombati U17-es kötöttfogású országos bajnokság után vasárnap szabadfogásban és női birkózásban egyaránt hasonlóan szép eredményeket értek el növendékeink: a Sterbinszky Amália Kézilabda Csarnokban összesen 36 érem jutott sportolóinknak.

Érdekesség, hogy mindhárom fogásnemben 6 arany- és 5 ezüstérmet nyertek fiataljaink, kötött- és szabadfogásban ráadásul a bronzérmek száma is megegyezik: 9 lett a miénk. A hölgyek között kevesebben, öten álltak a dobogó harmadik fokára. Mindhárom fogásnemet vizsgálva tehát összesen 56 érmet nyertünk, és összesen 18 bajnokot ünnepelhettünk.

Külön ki kell emelni azokat az akadémistáinkat, akik mindkét fogásnemben diadalmaskodtak, így Tótok Pétert és László Koppányt.

A gratuláció persze mindenkinek jár, büszkék vagyunk rátok!