Egyetemi versenyen remekeltek fiataljaink Kanadában

Négy arany- és két ezüstérmet nyertek Kanadában edzőtáborozó leánysportolóink a Hamiltonban rendezett egyetemi versenyen.

Ahogyan azt megírtuk, hat fiatalunk Kanadában, a Niagara-vízesés mellett található St. Catharines városában edzőtáborozik. Sportolóink vasárnap egyetemi versenyen vettek részt Hamiltonban, amely háromnegyed óra autóútra található St. Catherinestől.

A viadalon többségében 23-25 éves versenyzőkkel találkoztak akadémistáink. A versenyszabályzat szerint 17 évnél idősebb birkózók léphettek szőnyegre, Balázs Édának és Pupp Viktóriának külön engedélyre volt szüksége ahhoz, hogy szőnyegre léphessen, hiszen előbbi még csupán 15, utóbbi 16 éves. Ennek ellenére remekeltek, Viki a 65 kilogrammosok között három győztes mérkőzéssel diadalmaskodott, míg Éda a második helyen zárt.

Aranyérem került Fáth Bianka (50 kg), Szenttamási Róza (55 kg) és Müller Petra (72 kg) nyakába is, a dobogó második fokára Terék Gerda (55 kg) állhatott fel. Róza a döntőben Gerdát múlta felül, így győzött.

Gratálulunk, lányok! Kívánjuk, hogy az edzőtábor hátralévő két napja is rendkívül hasznosan teljen!