Zsivnovszky újabb ezüstéremmel hangolt az U17-es vb-re

Július 25-én Rómában rajtol az U17-es birkózók világbajnoksága – erre készül gőzerővel a Farkas Gábor vezette szabadfogású válogatott is, amely hét végén a németországi Luckenwaldéban szerepelt a Bradenburg-kupán. Akadémiánk növendékei közül a nemrégiben korosztályos Európa-bajnoki ezüstérmet szerző Zsivnovszky Péter jutott legtovább, ő ezúttal is a dobogó második fokára állt fel.

Zsivnovszky a 80 kilogrammosok között három német versenyző ellen lépett szőnyegre: első két riválisát magabiztos birkózással, technikai tussal múlta felül, ám a súlycsoport döntőjében a mostani U17-es Eb-n egy súlycsoporttal lejjebb, 71 kilóban ötödök Marat Kardanov 4–3-ra legyőzte őt, tehát be kellett érnie az ezüstéremmel.

Varga Márton (60 kg) az első mérkőzését elveszítette, mégis a bronzéremért birkózhatott, mivel a vigaszágon győzött. A helyosztón viszont nem bírt a német riválisával, így az ötödik helyen zárt.

Biblia Róbert ezúttal egy súlycsoporttal feljebb, 71 kilóban indult, és kifejezetten jól, két nyertes meccsel kezdett. A folytatás azonban nem úgy alakult, ahogyan tervezte, két lengyeltől is kikapott, ezzel búcsúzott a versenytől.

A Bradenburg-kupán a német és a magyar sportolókon kívül lengyelek, osztrákok, litvánok, lettek és ukránok szerepeltek.