Újabb sikeres hétvégén vagyunk túl

Az előző heti U17-es Nemzetközi Győzelem Kupa sikerei után ugyanezen verseny U20-as küzdelmeiben is folytattuk a remek szereplést, és ismét bebizonyítottuk, hogy minden korosztályban számolni kell velünk a nemzetközi mezőnyben, de Németországban és Romániában is learattuk a babérokat.

Az Antalyában rendezett Nemzetközi Győzelem Kupa U20-as versenyéről most első érmünket, ráadásul aranyat Báger Barbi szállította, aki 62 kg-ban bizonyult a legjobbnak Törökországban. Nem kellett sokat várni az újabb dobogós helyezésre sem: Németh Szonja jelentkezett egy értékes ezüstéremmel 53 kg-ban.

A hétvége azonban nemcsak Törökországban hozott sikereket. Bukarestben is szőnyegre lépett egy küldöttségünk a CONSTANTIN ALEXANDRU & IOAN W. POPOVICI versenyen, ahol az U17-es női mezőnyben Szentpál Vivien 2. helyen végzett 46 kg-ban, Jung Zsófia aranyérmet szerzett 65 kg-ban, míg ugyanebben a súlycsoportban Veres Szonja a dobogó második fokára állhatott fel.

Az U17-es kötöttfogású versenyben Tombor Benedek 5. helyen zárt 48 kg-ban, Ónodi Andrade Olivér bronzérmet szerzett 60 kg-ban, Virágh Bekény ezüstérmes lett 71 kg-ban, míg Szécsényi Kornél a harmadik helyet szerezte meg 110 kg-ban.

Antalyában az U20-as kötöttfogású küzdelmek során is folytatódtak a jó eredmények: Vitai Vendel az 5. helyen végzett, Szinay Szabolcs bronzérmet szerzett, László Koppány pedig ezüstéremmel zárta a versenyt.

Az elmúlt hétvégéhez kapcsolódóan egy további kiemelkedő eredményről is beszámolhatunk: Hideg Balázs Németországban, a Brandenburg Kupán bronzérmet szerzett U17 szabadfogásban, ráadásul hat mérkőzéséből ötöt technikai tussal nyert meg.