Tíz arany a junior szabadfogású és női ob-ról

Ismét remekeltek a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia (KIMBA) növendékei, ezúttal az Orosházán rendezett junior szabadfogású és női országos bajnokságon, amelyen összesen tíz arany-, nyolc bronz- és hét ezüstérmet nyertek.

A fiúk mezőnyében az ösztöndíjasaink érték el a legtöbb első helyezést, összesen hármat, és az ezüstéremből is ugyanennyi jutott nekik. Akadt olyan súlycsoport, amelyben a dobogón csak a teljes akadémia programunkban (TAP) szereplő sportoló állt: a 61 kilogrammosok között az idei budapesti kadet-világbajnokság harmadik helyezettje, Gombos Alex a döntőben elképesztő csatában, 14–12-re legyőzte Mizsei Zoltánt. A bronzérem Gyurasits Máté és Rafael Dániel nyakába került. A TAP-osok egyébként egy-egy arany- és ezüst-, valamint három bronzérmet nyertek, míg az alapprogramban érdekelt növendékeink, két arany-, egy ezüst és három bronzérmet szereztek.

A lányok összesen négy első, három második és egy harmadik helyezésnek örülhettek. Diadalt aratott az U23-as világbajnoki bronzérmes, ifjúsági olimpiai második Szél Anna (62 kg, ösztöndíjas), a kadet-világ- és Európa-bajnok Elekes Enikő (65 kg, TAP), a serdülő Eb-aranyérmes Borsos Viktória (59 kg, alapprogram) és Iváncsics Babita (55 kg, alapprogram).