Nem semmi teljesítmény: egy tucat aranyérmet nyertünk a felnőtt ob-n

Már-már hihetetlenül jól szerepeltek a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia (KIMBA) növendékei a nevelőműhelyünk nagy csarnokában szombaton rendezett felnőtt országos bajnokságon: összesen 25 érmet, 12 aranyat, 8 ezüstöt és 7 bronzot nyertek.

A kötött- és szabadfogású, valamint női versenyt akadémiánk alapítója, a Magyar Birkózó Szövetsége (MBSZ) elnöke, Németh Szilárd nyitotta meg. A megméretés késő estébe hajlóan ért véget, és ez nem meglepő azt figyelembe véve, hogy több mint kétszáz birkózó lépett szőnyegre, és számos izgalmas, rendkívül kiélezett csata zajlott.

A történelmi sikert, kilenc érmet hozó márciusi budapesti Eb hazai hőseinek a zöme a jól megérdemelt pihenését töltötte vagy sérülésből lábadozott – az Európa-bajnok Fritsch Róbert (kötöttfogás, 72 kg) azért ott volt a versenyen, s civilben fogadta a gratulációkat. Az Eb-n bronzérmes, világbajnoki ötödik Lévai Tamás ezúttal egy súlycsoporttal feljebb, a kötöttfogású 87 kilogrammosok között indult, és klubtársát, a szintén vb-ötödik, U23-as Európa-bajnok Takács Istvánt is legyőzve aratott diadalt.

De ne feledkezzünk meg a parádésan szereplő akadémistáinkról sem, akik remekül birkóztak, és ennek meg is lett az eredménye: szabadfogásban és női birkózásban öt-öt, míg kötöttfogásban két bajnokot ünnepelhettünk. Előbbi fogásnemben a fiúk további egy-egy ezüst- és bronzérmet szereztek. A hölgyek között négy második, valamint egy harmadik helyezettünk is lett, kötöttfogásban pedig három srác állt a dobogó második fokára és öten a harmadik helyen zártak.

A viadalt megtisztelték jelenlétükkel a magyar birkózás távolabbi és közelmúltjának olyan nagyjai, mint Sastin Marianna, Lőrincz Tamás, Korpási Bálint, s a Nemzet sportolója, Varga János; Módos Péter szövetségi kapitányként, Lőrincz Viktor edzőként volt jelen.