László Koppány ezüst-, Tösmagi Attila bronzérmes

László Koppány Simon (130 kg) ezüst-, Tösmagi Attila (77 kg) bronzérmet szerzett a Bakuban zajló U23-as birkózó Európa-bajnokság keddi, kötöttfogású versenynapján, amelyen Klányi Krisztofer (72 kg) a vigaszágra került, míg Dömök Péter (82 kg) kiesett.

Mint megírtuk, mindössze 18 éves László Koppány (130 kg) hétfőn két győzelemmel beverekedte magát a kedd esti fináléba, amelyben az U20-as világ- és Európa-bajnok ukrán Mihajlo Visnicekijjel küzdött, akiről köztudott, hogy szenzációsan dob.

Fodor Zoltán és Takács Ferenc edzők is tisztában voltak ezzel, tehát úgy küldték fel Simont, hogy véletlenül se kapaszkodjon az ukránnal. A mindössze 18 esztendős kiválóságunkat azonban elvitte a hév – ami minden bizonnyal rutintalanságának is köszönhető –, és már az első néhány másodpercben mindkét karját az ukrán alá tette, aki ezt kihasználva kétkarosszaltóval eldobta és tusolta fiatalunkat, aki így a nagyon szépen fénylő ezüstérmet szerezte meg.

U20-as Európa-bajnokunk, Tösmagi Attila (77 kg) hétfőn két győzelemmel és egy vereséggel kiharcolta, hogy kedden a harmadik helyért léphessen szőnyegre, mégpedig az U20-as Eb-harmadik grúz Temuri Ordzsonikidze ellen.

Tösi az első másodperctől kezdve nekiugrott riválisának, és hat percig nem hagyta levegőhöz jutni, végig állásból űzte, hajtotta. A kemény munka az eredményben is megmutatkozott, a grúz leakciózta magát, valamint többször is kilépett, meglehetősen sima, 5-1-es magyar győzelem született.

Gratulálunk, srácok a remek eredményekhez!

Kedden rajtoló növendékeink közül az U23-as Eb-harmadik Klányi Krisztofer (72 kg) nem bírt ifjúsági olimpiai, valamint U20-as és U23-as Európa-bajnok grúz riválisával (1–5), de a vigaszágon folytathatja törökkel. Dömök Péter (82 kg) egy-egy győzelem és vereség után kiesett.