Korcsog Milán bronzérmével zártuk az U23-as Eb-t

Nehézsúlyú szabadfogású birkózónk, Korcsog Milán bronzérmet szerzett a bakui U23-as Európa-bajnokságon.

Két szabadfogású sportolónk próbált szerencsét a bakui kontinensviadalon, közülük Korcsog Milán (125 kg) jutott a legtovább, egészen a dobogóig. A különböző korosztályokban világversenyes érmeket nyerő, 2022-ben már U23-as Eb-2., de utána sérülés miatt sokat kihagyó nehézsúlyú tehetség 4–1-re verte az U17-es vb- és Eb-győztes azeri Dursunovot, aztán az elődöntőben ugyanilyen arányban kikapott az U23-as kontinensbajnok grúz Manasvilitől. A vasárnapi bronzmérkőzésen nagyszerűen küzdve 8–1-re múlta felül az U23-as Eb-2. ukrán Kocsonovot, így pályafutása második Eb-medálját szerezte meg ebben a korosztályban.

A 92 kilogrammos Angyal Krisztián egy vereséggel búcsúzott a megméretéstől.

Sportolóink összesen négy éremmel zárták a vidalt: kötöttfogásban László Koppány Simon (130 kg) a második helyen zárt, Tösmagi Attila (77 kg) harmadik lett, míg női birkózásban Virág Zsófia (76 kg) állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

Írta: K. B., MBSZ