Korcsog Milán az ötödik helyen zárt

Ösztöndíjasunk, a 125 kilogrammos Korcsog Milán az ötödik helyen végzett a Pontevedrában rendezett U23-as birkózó-világbajnokság szabadfogású záró napján, sportolóink így összesen egy aranyéremmel és két ötödik hellyel térhettek haza Spanyolországból.

A záró nap helyosztóin egy szabadfogású birkózónk volt érdekelt, miután az U23-as Eb-2. Korcsog Milán szombaton Puerto Ricó-i riválisát verte, az U20-as vb-győztes iráni pedig legyőzte őt. A vasárnapi vigaszágon felülmúlta török vetélytársát, tehát bronzmérkőzést vívhatott az Ázsia-bajnoki ezüstérmes, olimpiai 7. kazah Aliser Jergalival, akitől 5:0-s félidő után 6:1-re kikapott, így az ötödik helyen zárta a versenyt.

Sportolóink közül Szőke Alex (kf, 97 kg) szerepelt a legjobban, ő dobogó legfelső fokára állhatott Spanyolországban, Korcsog mellett Szabados Noémi (68 kg) végzett az ötödik helyen.