Kollár Alexandra az ötödik helyen zárt

Sportolóink közül a 69 kilogrammos Kollár Alexandra az ötödik helyen zárt a tiranai U17-es birkózó Európa-bajnokság ötödik, szabadfogású és női versenynapján. A 110 kilogrammos Fábián Bálintért szombaton a vigaszágon szoríthatunk.

Csütörtökön U15-ös Eb-ezüstérmesünk, Kollár Alexandra a negyeddöntőben kikapott a későbbi győztes horvát Veronika Vilktől, de pénteken a vigaszágon folytathatta a versenyt, mivel legyőzője döntőbe jutott. Ott aztán remekelt, 5–0-s állásnál tusolta a litván Luka Stanelytét. A bronzmérkőzésen a szerbiai színekben versenyző Újhelyi Evelin következett, a mérkőzés sajnos nem tartott sokáig, Evelin az első menet elején kontrázta Alexandrát, s ez olyan jól sikerült neki, hogy tussal diadalmaskodott. Kollár Alexandra tehát az ötödik helyen zárta az U17-es Európa-bajnokságot, ezúton is gratulálunk neki!

Pénteken kezdetét vetta a szabadfogásúak programja, klt fiatalunk volt érdekelt, Majer Barnabás (48 kg) és Varga Máté Bendegúz (65 kg) kiesett.