Kilenc sportolónk indul az U23-as Eb-n

Hétfőn Bukarestben kezdődik az év első birkózó-világversenye, az U23-as Európa-bajnokság, amelyen a KIMBA 9 sportolója is képviseli a magyar színeket.

Kötöttfogásban két olyan ösztöndíjas sportolónk is szerepel, aki nyert már érmet felnőtt-világversenyen: a vb-harmadik Losonczi Dávid (87 kg), valamint a vb-második, olimpiai ötödik, nem mellesleg U23-as világbajnoki címvédő Szőke Alex (97 kg). Érdekesség, hogy mindkét srác nagy versenyben van a felnőttválogatottság megszerzéséért, s úgy vállalták be az Eb-t, hogy másfél héttel később az utolsó hazai válogatóversenyként kikiáltott Thor Mastersen lépnek szőnyegre. Mint ismert, Szőke Alex Lévai Tamással, Losonczi Dávid Takács Istvánnal csatázik a címeres mezért.

„Örülök, hogy bevállalták, akár lendületet is adhat nekik a bukaresti viadal, most azt gondolom, nem hoztak rossz döntést, ám erre csak a dániai megméretés után kaphatunk pontos választ – kezdi az Magyar Birkózók Szövetsége (MBSZ) szakmai igazgatója, tehetségkutatónk, Bácsi Péter.Velük szemben az érem minimum elvárás, és erről ők is így vélekednek, jó eredményt akarnak elérni. Nem lennék meglepve, ha az ötfős válogatottból Klányi Krisztofer és Tösmagi Attila is dobogóra állna, és Dömök Péter zágrábi rangsorversenyen nyújtott teljesítménye szintén bizakodásra ad okot, harmadik helyen zárt a felnőttek között. Két érem az elvárás a csapattól, ez azonban négy is lehet.”

A nők között az Eb-címvédő Nagy Bernadett (76 kg) térdét nyáron műtötték, nem indulhat Bukarestben, mivel továbbra sincs száz százalékos formában. De a csapatnak így is vannak rutinosabbnak mondható tagjai: „A hazai válogatón a még junior Pók Karolina meglepetésre legyőzte az U23-as Eb-harmadik Szabados Noémit, így Noémi hetvenkét kilóban indul. Érdeklődve figyeljük Szabó Nikolett teljesítményét is, aki jól dolgozik az edzéseken” – így Bácsi.

Szabadfogásban két sportoló képviseli színeinket: „Fájó pont Korcsog Milán sérülése, sajnos úgy néz ki, műteni kell a vállát. Érmet vártunk tőle, tavaly a dobogó második fokára állt az U23-as Eb-n, míg a vébén az ötödik helyen zárt. Többször bizonyította már, hogy lehet rá alapozni a jövőben. Balázs Bálint fiatal, még junior, tehetséges, jó a hozzáállása, vágyik a sikerre. Végh Richárd tavaly érmet nyert, bízom abban, hogy az idén ugyanezt megismétli. Elégedett lennék azzal, ha az egyikük dobogóra állna.”

Bácsi Péter végül összegezte, a magyar csapattól összességében négy-öt érmet vár, de „Ki tudja… Lehet, megduplázzák!”