Két bronzmeccsesünk van a budapesti felnőtt Eb-n

A Kozma István Magyar Birkózó Akadémia (KIMBA) mindkét szerdán szőnyegre lépő ösztöndíjasa, Nagy Bernadett (76 kg) és Szabados Noémi (68 kg) egyaránt a bronzmérkőzésen lesz érdekelt csütörtökön, a budapesti BOK-csarnokban zajló felnőtt Európa-bajnokságon.

A három héttel ezelőtt, Plovdivban U23-as Európa-bajnoki címet ünneplő Nagy Bernadett parádés rajtot vett a budapesti BOK-csarnokban zajló Eb-n a 76 kilogrammosok között: a selejtezőben 0–2-es hátrányból az utolsó tíz másodpercben fordított, s nyert az osztrákok világbajnoki bronzérmes, Eb-második kiválósága, Martina Künz ellen, majd a negyeddöntőben rendkívül éles, gyors birkózást bemutatva 9–2-re legyőzte a németek Európai Játékokon ezüstérmes versenyzőjét, Francy Rädeltet. S, hogy mennyire nehéz sorsolást kapott Bernadett, jól mutatja, hogy a döntőbe jutásért a világ- és négyszeres Európa-bajnok, olimpiai harmadik török Yasemin Adar ellen kellett szőnyegre lépnie.

„Soha nem birkóztunk még egymás ellen a törökkel, csak edzésen, egy évvel ezelőtt. Akkor nagyon erős volt, »agyonvert«. Azóta remélem, erősödtem annyit, hogy pariban legyek vele. Természetesen nyerni akarok, ez a cél – nyilatkozta Nagy Bernadett a helyszínen, a megnyert negyeddöntőt követően. – Már reggel, a bemelegítőteremben éreztem, mennyire jó formában vagyok, és magam is meglepődtem azon, hogy elődöntőbe jutottam ezen az ágon. Jobban birkózom, mint az U23-as Európa-bajnokságon, letisztultabban is gondolkozom.”

Az elődöntő aztán nem úgy sikerült, ahogyan azt Bernadett tervezte, 1:41 perc alatt tussal kikapott. Ezzel az is eldőlt, hogy a csütörtök esti programban a bronzérmért léphet szőnyegre, a bolgár Maria Gerginova Oriaskova ellen.

„Rossz pillanatban támadtam, és ezt rögtön kontrázta a török, »becsomagolt«. Nem azt éreztem, hogy ennyivel jobb nálam, örültem volna, ha szorosabb meccset birkózunk egymással. Amiatt persze boldog vagyok, hogy az éremért birkózhatok, igyekszem mindent megtenni annak érdekében, hogy dobogóra álljak” – mondta Nagy az elveszített elődöntőt követően.

Akadémiánk másik növendéke, Szabados Noémi is a bronzéremért küzdhet csütörtökön. A negyeddöntőben 3–0-ra kikapott a francia Pauline Lecarpentier-től, és a vetélytárs a lengyel Natalia Iwona Strzalkát is legyőzte, a magyar így utóbbi ellen léphet szőnyegre a helyosztón.

Írta: K. B.