Czakó ezüstérmes, Zsitovoz az ötödik helyen zárt

Czakó Zoltán (110 kg) ezüstérmet szerzett, Zsitovoz Petro (55 kg) az ötödik helyen zárt az Ammánban zajló U17-es birkózó-világbajnokság keddi, kötöttfogású versenynapján.

Zoli hétfőn három megnyert mérkőzéssel jutott be a kedd esti fináléba, amelyben a korosztály idei Európa-bajnoka, az ukrán Ivan Jankovszkij volt az ellenfele. Fiatalunk hatpontos hátrányban remek válldobással még felzárkózott, ám a folytatásban az ukrán pörgetésekkel és levitelekkel idő előtt lezárta az döntőt, 13–4-re nyert, így ő állhatott a dobogó felső fokára, Zoli nyakába pedig ezüstérem került.

Zsitovoz Petro hétfőn három győztes és egy vesztes meccsel a keddi bronzmérkőzésig jutott, amelyben az U17-es Ázsia-bajnok üzbég Sardor Kholmurzaevvel mérte össze a tudását. Az összecsapás rendkívül kiélezetten alakult, mindössze egy-egy pont született, ami az üzbégnek kedvezett, Petya ezzel lecsúszott a dobogóról, s az ötödik helyen zárt.

Fel a fejjel fiúk, nagyon szép eredményt értetek el, gratulálunk hozzá!

Kedden bemutatkozó sportolóink közül Olasz Bende (60 kg) és Kolompár Imre (71 kg) egyaránt vereséget szenvedett az első körben, ezzel búcsúzott a világbajnokságtól.