Nívós esemény keretein belül a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia (KIMBA) Bartók Bélát ábrázoló bronzszobrot ajándékozott a Csepeli Fasang Árpád Zenei Alapfokú Művészeti Iskolának pénteken.
Az ünnepségen megjelent Németh Szilárd, a KIMBA alapítója, a Magyar Birkózók Szövetsége elnöke, Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő, Petneházy Attila, a magyar–magyar kulturális kapcsolatokért felelős miniszteri biztos (az Emberi Erőforrások Minisztériuma kulturális államtitkárságának képviseletében), Vásárhelyi Gábor, Bartók Béla jogutódja, Borbély Lénárd, Csepel polgármestere, Wittner Mária, az 1956-os forradalom hőse, Süle László, a KIMBA kurátora, Lelkes Márk, a szobor alkotója, Ábel Attila alpolgármester, Morovik Attila alpolgármester, Pákozdi József alpolgármester, Tóth Endre, a Dél-Pesti Tankerületi Központ szakmai vezetője, dr. Szentkirályi Aladár Miklós, a Csepeli Fasang Árpád Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezetője.
Szentkirályi Aladár Miklós mellett Vásárhelyi Gábor és Petneházy Attila is köszöntötte a megjelenteket, majd Németh Szilárd előbb Bartók Béla szavait idézte:
„Én részemről egész életemben minden téren, mindenkor és minden módon egy célt fogok szolgálni: a magyar nemzet és magyar haza javát.”
Az elnök így folytatta:
„Bartók Béla szavai az 1956-os forradalom és szabadságharc 65. évfordulójának előestéjén talán még erőteljesebben hatnak ránk. Habár ő már nem érte meg a forradalom eseményeit (hiszen 1945-ben hunyt el), szavai ugyanarról az elhivatottságról és a haza melletti elszánt kiállásról tanúskodnak, amely hat és fél évtizeddel ezelőtt ellenállásra késztette és az utcára vitte azt a sok ezer neves és névtelen hőst, akik síkra szálltak Magyarország szabadsága és függetlensége mellett. Bartók Béla nemcsak a magyar, hanem az egyetemes zenetörténet egyik legmeghatározóbb alakja. Éppen ezért a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia Alapítvány munkatársaival elhatároztuk, hogy Bartók Béla születésének száznegyvenedik évfordulója alkalmából Csepelen is méltó emléket kívánunk állítani a kivételes tehetségű zeneszerzőnek. Ezért kezdeményeztük a szobrának elkészítését és felállítását egy igazán méltó helyszínen, itt, a Csepeli Fasang Árpád Alapfokú Művészeti Iskolában, a Bartók Béla munkásságát kiválóan ismerő és elismerő Ferencsik János karmesterről elnevezett előadóteremben.”
Németh Szilárd arra is kitért, hogy a sport és a zene miként kapcsolódhat össze egymással:
„Szerettük volna, ha a birkózósport támogatásán túl kulturális misszió is kötődne a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia tevékenységéhez. Hogyan függ össze ez a két terület? Hol van a kultúra és a sport metszéspontja? Mi az alapítványban hisszük, hogy a fizikai, a mentális és a lelki egészségmegőrzés kéz a kézben járnak; hogy test, szellem és lélek együttes fejlődése szolgálja leginkább az ifjúság nevelésének ügyét. Ezek a területek elválaszthatatlanok egymástól, hiszen – ahogy Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas magyar orvos is megfogalmazta – »A sport elsősorban szellemi fogalom«.”
Németh Szilárd és Szentkirályi Aladár Miklós lányaikkal közösen – az iskolában tanárként dolgozó Németh Virággal és Szentkirályi Alexandrával – leplezték le az alkotást.
A programot közel félórás koncert zárta, amelyen Bartók Béla varázslatos műveit játszották.