Elekes Európa-bajnok, Kapuvári, Osváth-Nagy és Terék bronzérmes

Fantasztikusan szerepeltek sportolóink az Újvidéken zajló U20-as Európa-bajnokság pénteki versenynapján, amelyen Elekes Enikő (65 kg) megvédte kontinensbajnoki címét, Kapuvári Liliána (53 kg), Osváth-Nagy Noémi (72 kg) és Terék Gerda (57 kg) a harmadik helyen zárt.

Péntek este egy döntőben és három bronzmérkőzésen voltak érdekeltek birkózóink az Újvidéken zajló U20-as Európa-bajnokságon. A tavaly junior-világ- és Európa-bajnok Elekes Enikő (65 kg) csütörtökön kiváló teljesítménnyel jutott fináléba, amelyben az U20-as Eb-3. török Sevim Akbassal nézett farkasszemet. Enikő esélyt sem adott vetélytársának, remek levitelekkel, mögé kerülésekkel érte el a technikai tust, így megvédte kontinensbajnoki címét.

Osváth-Nagy Noémi (72 kg) szerbiai Újhelyi Evelin felett aratott vigaszági tusdiadalt követően a harmadik helyért a horvát Gia Kastelannal küzdött, és magabiztos, 10–3-as sikert elérve nyert, ezzel bronzérmet szerzett. Az U20-as Eb-2., vb-3. Terék Gerda (57 kg) a szerb Jana Petroviccsal találkozott a bronzmérkőzésen, és rendkívül magabiztos, 10–0-s sikert ért el, így felállhatott a dobogó alsó fokára. Csakúgy, mint az 53 kilós Kapuvári Liliána, aki ugyancsak szerb riválist, Lena Ecimovicsot utasította maga mögé technikai tussal (10–0).

Gratulálunk, lányok, kitettetek magatokért!

Pénteken megkezdődött a szabadfogású program, Gombos Alex (70 kg) a negyeddöntőben, Mizsei Zoltán (65 kg) a selejtezőben maradt alul, mindketten kiestek.

U20-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG, ÚJVIDÉK
Sportolóink pénteki eredményei

Selejtező
65 kg: Alessandro Nini (olasz)–Mizsei Zoltán 13–3
70 kg: Gombos Alex–Joona Hakola (finn) 7–4

Nyolcaddöntő
70 kg: Gombos Alex–Aljakszandr Kambajev (független egyéni induló, fehérorosz) 13–9