14 érem a Fekete Gyémánt-kupáról

Tizennégy érmet, 5 aranyat, 2 ezüstöt és 7 bronzot nyertek növendékeink a Dorogon rendezett U17-es nemzetközi kötöttfogású Fekete Gyémánt-kupán, amely a korosztály másod válogatóversenye volt.

Ahogyan az elmúlt években, ezúttal is rendkívül nívósra sikerült a viadal, amelyen tizenegy ország több mint 150 sportolója lépett szőnyegre. A magyarok mellett olasz, horvát, szlovén, szlovák, ukrán, szerb, cseh, litván, német és svéd birkózók léptek szőnyegre. Büszkék lehetünk, hiszen tizenegy súlycsoportból tízben KIMBA-s versenyző is felállhatott a dobogóra.

Külön öröm, hogy 60 kilogrammban mindhárom színű éremből jutott nekünk egy-egy, Zóni Dániel zárt az élen, Gáspár Bálint második, míg Deutsch Botond harmadik lett.

A Fekete Gyémánt-kupán Zóni mellett Zsitovoz Petro (45 kg), Tótok Péter (51), Olasz Bence (55) és László Koppány (+110) egyaránt diadalmaskodott, emellett 2 ezüst- és 7 bronzérmet nyertek növendékeink.